Handlowcy rozwiązywali zagadki

W dniu 13.11.2018r. klasa 1 HD z wychowawcą panią Moniką Paczyńska oraz opiekunem panią Aleksandrą Sigillewską była na wycieczcie w Białymstoku. Ważnym punktem programu była wizyta w Logic Room Białystok.

1hd4

1hd

 

Escape room ma swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, gdzie w roku 1988 powstała pierwsza tego typu gra oparta wyłącznie na tekście, który pojawiał się na ekranie monitora. Sama treść przygody (opis pomieszczenia itp.) wystarczyła, by gracz świetnie się bawił i z wypiekami na twarzy dążył do postawionego celu, czyli ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Bo o to właśnie od początku chodziło w tej popularnej na świecie rozgrywce – o ucieczkę z danego pomieszczenia, z którego można było uciec wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów.

Kolejne lata to ewolucja znakomitej zabawy z gatunku Escape the room. Gry online mogły już posiadać szczegółową grafikę pomieszczeń i nastała era tzw. „point and click” czyli rozgrywek przed ekranem z myszką w ręku. Zagadki przed komputerem były coraz bardziej wymagające i intrygujące a to pozwoliło na zdobycie dużego zainteresowania wśród graczy posiadających komputery, smartfony czy tablety. Nikt nie spodziewał się jednak, że rozwój tego typu gry przekroczy najśmielsze wyobrażenia jej użytkowników, gdyż wszystkim znany room escape przeistoczył się w real life room escape.Co oznaczało, że gra stała się naprawdę realna i gracz sprzed ekranu

 komputera mógł wejść osobiście do tajemniczego pokoju i spróbować 1hd2swoich sił, sprawdzić, czy podoła zadaniu i ucieknie z pokoju przed wyznaczonym czasem.(lockme.pl)

Dlaczego warto wybrać się do escape roomu?

W całej zabawie najważniejsza jest współpraca i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Współpraca w grupie to bardzo ważna umiejętność, której każdy z nas powinien się nauczyć. Z jednej strony przydaje się w szkole czy na studiach, kiedy to na ćwiczeniach musimy współpracować z innymi studentami. Z drugiej, to niezwykle istotne z punktu widzenia pracy. Bez względu na to jaki zawód wybierzemy i czym będziemy zajmować się w naszym życiu zawodowym – umiejętność porozumiewania się z innymi współpracownikami i praca w grupie jest bardzo ważna. Escape room daje możliwość sprawdzenia się w tym zakresie i podjęcia współpracy z innymi towarzyszami pokoju zagadek. Wejście do escape roomu wiąże się również z możliwością sprawdzenia się w niecodziennych sytuacjach.

Gra escape room to z pewnością inna i kreatywna forma spędzaniaczasu wolnego.

1hd3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ________________________________________________________________________________________________________            

 

Handlowcy na targach RetailShow

targiW dniach 15.- 16.11.2017r. odbyły się w Warszawie  Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Handlowców z ACE na tej imprezie zabraknąć nie mogło. W ramach wyjazdu integracyjnego udaliśmy się do warszawskiego Centrum EXPO XXI, gdzie odbyła się ósma już edycja tego największego cyklicznego wydarzenia przeznaczonego dla sektora handlu detalicznego. Podczas targów zaprezentowano ofertę około 200 firm z Polski i ze świata. Tak, tak, umiejętności językowe można było tam też sprawdzić :) A co zobaczyliśmy? Najnowocześniejsze meble i wyposażenie sklepów detalicznych, kasy fiskalne i wagi, systemy informatyczne do zarządzania sieciami handlowymi, systemy zabezpieczeń i ochrony, innowacyjne rozwiązania technologiczne służące zwiększaniu sprzedaży itp. Przy stoiskach przedstawiciele uczestniczących w targach firm prezentowali swoją najnowszą ofertę, wyjaśniali wątpliwości i częstowali napojami oraz pysznymi krówkami. W centralnej części hali został wybudowany Modelowy Sklep - The Perfect Store, w którym udało nam się podejrzeć aktualne trendy projektowania punktów sprzedaży detalicznej. W oddzielonej części zwanej Retail Innovations Theatre można było przysiąść na kolorowych siedziskach i wysłuchać wykładów na temat projektowania wnętrz sklepowych, optymalizacji cen detalicznych czy dowiedzieć się jak uzdrowić sklep i zwiększyć sprzedaż. Przy okazji przekonaliśmy się, że zawód handlowca otwiera wiele ścieżek kariery.  
A co na targach podobało się najbardziej? Tak odpowiadali uczestnicy wycieczki: 

„ …podejście pracowników do klienta” 
„…wykład o czekoladzie” 
„…darmowe lody i nowe technologie”
„...poznanie ludzi, jakimi chcemy zostać”
„… nowinki technologiczne i wykłady”
„… dwustronny telewizor, darmowe krówki, lody, długopisy, torby i the perfect store”
„… dobra atmosfera…ludzie byli bardzo mili”
„… wykład o zamówieniach internetowych”
„ … zaangażowanie przedstawicieli firm i to, że można było spróbować ich wyrobów np. kawy”
„… pokazy nowych sprzętów handlowych, o których nie mieliśmy pojęcia. Reklamodawcy nie odmawiali rozmów z młodzieżą. Atrakcją były darmowe gadżety i przekąski”
„… dostawaliśmy na stoiskach prezenty i mogliśmy obejrzeć nowoczesne wystroje sklepów”
„… najbardziej podobało mi się miejsce z jedzeniem, ponieważ nic innego mnie tak nie uszczęśliwia”
„…niektórzy ludzie umieli pogadać fajnie z młodzieżą…”
„Na targach podobała mi się najbardziej różnorodność. Było wszystko powiązane ze sobą, a jednak inne. Kiedy zaczęliśmy już odważniej podchodzić, to ci przedstawiciele nawiązywali z nami bardzo fajny kontakt. Dopytywali i byli ciekawi, co tacy młodzi ludzie robią w tym miejscu. Chętnie pojechałabym jeszcze raz na takie targi…”